Чернівці – маленький Париж

Місто Чернівці - центр найменшої в Україні області, яка складається з двох історичних регіонів - Північної Буковини та Бессарабії. Місто розкинулося на мальовничих пагорбах, які терасами спускаються в долину річки Прут.

Вважають, що назва "Чернівці" походить від міста-фортеці, яке довго слугувало захисником Галицької держави і мало назву Чернь.

У місті майже 700 пам’яток та об’єктів культурної спадщини, з яких 25 – загальнонаціонального значення.

Що подивитись в Чернівцях?

 

  • Вулиця Ольги Кобилянської. Колишня назва «Панська вулиця».

 

Побутує красива легенда, що раніше тротуари біля цієї вулиці підмітали букетами троянд. Недалеко розташований краєзнавчий музей, аптека-музей, старовинні Німецький і Польський народні будинки, а також безліч ошатних магазинчиків і кафе.

  • Чернівецька Ратуша на Центральній площі.

 

З балкона на вежі, який раніше служив в якості пожежного дозору, відмінно видно старе місто. У наш час щодня рівно о 12:00 тут розігрується справжня вистава – на всі чотири сторони міста звучить мелодія «Марічки», яку грає трубач у буковинському народному костюмі.

 

Одна з найбільш вишуканих пам’яток модерну в Центрально-Східній Європі. Будівля побудована за проектом віденського архітектора Губерта Гесснера. Цікаві експозиції музею і краса інтер’єрів, вітражі, ліпнина, скульптура анітрохи не поступаються самій будівлі.

 

Одна з найвидатніших пам’яток Чернівців, яка включена в список об’єктів всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО і, по праву, вважається візитною карткою Чернівців.

Споруджена резиденція в 1864-1882 році за проектом архітектора Йосефа Главка завдяки зусиллям єпископа Євгена Гакмана. Вона складається з трьох корпусів: головного, духовної семінарії разом із церквою Трьох Святителів, пресвітерія у дусі еклектики з переважанням елементів візантійського та романського стилів. Будівлю було відзначено на Всесвітній виставці в Парижі.

  • Чернівецький національного університету імені Юрія Федьковича, що є надзвичайно популярним туристичним об’єктом. Чернівецький університет – шедевр архітектури епохи Габсбургів.

  • Кафедральний собор Святого Духа – головний православний храм Чернівців, який вражає своєю красою і величчю.

    Над його будівництвом трудилися і віденський архітектор А. Ролль, і А.Марін, і Й. Главка. Будівництво велося протягом довгих років, оздоблювальні роботи та розпис стін здійснювали віденські фахівці.

Радимо також подивитися і легендарний будинок-корабель, який знаходиться на площі Святого Хреста у Чернівцях.

За переказами, будинок побудував багатий торговець в подарунок братові, який був моряком і дуже ностальгував по кораблях. Як би там не було, будівля дуже цікава і гарна.

 

 

Ми впевнені, що це не всі прикраси міста

Чернівці. Тому хочемо його побачити разом

з Вами. А ви?

ПП «Тури по Україні»