Озеро Синевир – одне з найбільш красивих і загадкових місць в Україні.

Легендарне озеро знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря і утворене внаслідок потужного землетрусу, що спричинив зсув. Так більше 10 тисяч років тому утворилась улоговина, що наповнилась водою з трьох гірських струмків. Завдяки чистоті води можна побачити як в озері плаває форель і здається, що дно так близько. 

Якщо дивитися на нього згори можна побачити таку картину: велика водойма, оточена звідусіль могутніми деревами з маленьким острівцем посередині, що нагадує зіницю. Інша назва Синевира – Морське Око.


Цікаві факти про Синевир:

  • глибина озера в деяких місцях сягає 24-х метрів. Середня глибина становить 8 - 10 м;
  • площа озера становить близько 5 га;
  • знаходиться воно на висоті 989 метрів над рівнем моря;
  • приблизний вік озера – 10 тисяч років;
  • Синевир – найбільше та найглибше високогірне озеро у Карпатах. Всього їх тут налічується 32
  • у водоймі мешкає форель – риба, яка водиться лише у кристально чистій воді. Дійсно, якщо вдивлятися на поверхню, можна побачити дно;
  • чисте гірське повітря біля Морського Ока має цілющу властивість, особливо рекомендовано відвідувати це місце людям з захворюваннями легень.
  • вода холодна навіть улітку, це пов’язано з розташуванням та глибиною. Середня температура 10-19 градусів, але прогрівається вода лише на 1-2 метри. Купатися в озері заборонено;
  • Синевир входить у топ-сім природних чудес України.

 

Морське Око знаходиться на території заповідника, де можна побачити тварин та рослин, які занесені до Червоної книги. Якщо поталанить, Ви можете зустріти гірську козулю, оленя, борсука, горностая та інших тварин. Тут категорично заборонено смітити, розпалювати вогнище, розбивати намети, полювати на звірів чи знищувати рослини.

Неподалік озера знаходиться унікальне та єдине в країні місце – центр реабілітації бурих ведмедів. Тут доглядають за тваринами, які жили в неналежному середовищі або стали жертвами насильницьких дій.

Озеро Синевир є популярним місцем не тільки для любительських відео, а й для повноцінних фільмів. Воно настільки вабить усіх своєю містичністю, що про нього зняли однойменний фільм жахів, який вийшов у прокат у 2013 році. Також Синевир згадувався у таких кінострічках як «Трагедія Карпатської України», «Червона рута», «Урсус». А у 2018 році тут знімали українсько-французький фільм «Останній крок» з Жаном Рено у головній ролі.

 

Якщо бажаєте: зробити круті світлини, знайти душевний спокій та рівновагу, подихати неймовірно свіжим сосновим повітрям, погуляти затишними гірськими стежками і познайомитися з місцевими традиціями, то безумовно озеро Синевир – це те неймовірне місце, яке Ви маєте відвідати. А ми, з радістю, Вам в цьому допоможемо.

 

 

ПП «Тури по Україні»